Kā pārliecināties, ka telefonu kāds nenoklausās? (Android un iOS)

Vai tev ir aizdomas, ka kāds noklausās tavu tālruni? Vai esi pamanījis satraucošas pazīmes un nezini, vai savu ierīci vari lietot droši? Šajā rakstā tu uzzināsi, kā pārbaudīt, vai kāds nenoklausās tavu tālruni.

Kā pārbaudīt, vai nenotiek tava telefona noklausīšanās? Pazīmes

Diemžēl ne vienmēr mēs varam viegli pārliecināties, vai tālrunis tiek noklausīts, jo bieži vien nav acīmredzamu pazīmju. Tomēr mums vajadzētu saglabāt modrību un pievērst uzmanību jebkurām izmaiņām tālruņa funkcionalitātē. Ja viedtālrunis “uzvedas” dīvaini, t.i., pats ieslēdzas vai izslēdzas, tajā automātiski tiek palaistas lietotnes vai negaidīti ātri izlādējas akumulators –, tā var būt pazīme, kas liecina par uzstādītu telefonsarunu noklausīšanās ierīci. Mūsu aizdomas vajadzētu raisīt arī viedtālruņa kameras neparasta darbība.

Protams, visi šie signāli 100% nenozīmē, ka viedtālrunis tiek noklausīts. Šīs pazīmes var liecināt par ierīces kļūmēm vai pārmērīgu izlietošanu. Tomēr ir jāsaglabā modrība.

Satraucošs signāls ir arī tas, ka kāds tavā apkārtnē zina par tevi lietas, kuras nevienam neesi stāstījis.

Šajā gadījumā ir vērts pārbaudīt, vai tālrunis netiek noklausīts. Turpmāk mēs izklāstām dažādas metodes, kā to izdarīt Android tālruņos, piemēram, Samsung, Xiaomi vai Huawei, kā arī iPhone ierīcēs.

Kā pārbaudīt, vai tavu telefonu kāds noklausās? (Android un iOS)

Lūk, darbības, kas jāveic, lai noskaidrotu, vai tavs viedtālrunis tiek noklausīts.

1. Pārbaudiet ierīces servisa kodus (Android, iOS)

Kā pārliecināties, ka telefonu kāds nenoklausās? - MMI

MMI kodi palīdzēs atklāt noklausīšanos un nepilnības tālruņa darbībā.

Viedtālruņa ekrānā ievadi kodu *#21# un uzzināsi, vai zvani un ziņas no tava tālruņa tiek pāradresētas uz citu numuru. Ja tas tā ir, to varēs redzēt ekrānā.

Ievadi kodu *#62#, lai uzzinātu, kur tiek pāradresēti zvani, kad tālrunis ir izslēgts vai atrodaties ārpus zonas. Nekrīti panikā, kad ekrānā parādās ārzemju numurs, jo tas, visticamāk, būs tava automātiskā atbildētāja numurs. Tomēr pārliecinies, vai tas tā patiešām ir. Pārbaudi numuru meklētājprogrammā vai uzzvani savam operatoram.

2. Pārbaudi ierīces administratorus (Android)

Lai pārbaudītu, vai tavs tālrunis tiek noklausīts, pārbaudi administratoru sarakstu – uzzināsi, kādām lietotnēm ir piešķirta atļauja pārvaldīt tālruni.

Atver tālruņa iestatījumus un meklēšanas lodziņā ieraksti “Ierīces administratori”. Vari arī izvēlēties pēc kārtas: Iestatījumi >> Drošība >> Ierīces administratori.* Sarakstā tu redzēsi lietotnes, kurām ir administratora statuss. Ja kāda lietotne rada tavas aizdomas un tu konstatē, ka to nav uzstādījis ierīces ražotājs vai lietotnes izstrādātājs, noteikti ierobežo tās atļaujas vai arī pavisam tās izdzēs.

*Cilne “Ierīces administratori” var atrasties citā vietā. Tas ir atkarīgs no viedtālruņa ražotāja un modeļa.

3. Pārbaudi sava iCloud konta drošību (iPhone, iOS)

Kā pārliecināties, ka telefonu kāds nenoklausās? - iCloud iPhone

iCloud konta izspiegošana ir populāra metode, ko izmanto krāpnieki. Krāpnieki ar viltu iegūst lietotāja iCloud konta pieteikumvārdu un paroli, kā rezultātā iegūst piekļuvi visiem lietotāja ziņojumiem, fotoattēliem un zvanu vēsturei. Ja ir ieslēgta divpakāpju verifikācija, aizdomām vajadzētu rasties tad, ja saņemat uz tālruni lūgumu apstiprināt jaunu pieteikšanos savā kontā.

4. Izmanto profesionālu aprīkojumu vai speciālistu palīdzību (Android, iOS)

Izmeklētāju preču veikalu piedāvājumos var atrast īpašus detektorus, kas informē par izsekošanu un nosaka, vai telefonam ir veikta noklausīšanās. Labs risinājums ir arī tālruņa nodošana uzņēmumam, kas specializējas sarunu noklausīšanās noteikšanā.

5. Izslēdz izsekojošas reklāmas (Android, iOS)

Dažiem lietotājiem var šķist, ka viņu tālrunis tiek noklausīts, kad viņi ierauga personalizētas reklāmas, kas ir pamatotas uz viņu interesēm un meklējumiem. Tomēr šajā gadījumā uztraukumam nav pamata. Tas ir normāli, ka tādas korporācijas kā Google vai Facebook vāc informāciju un datus no lietotājiem. Tomēr, ja tev tā ir problēma, vari atspējot personalizētās reklāmas savā tālrunī. Lai to izdarītu, maini reklāmu iestatījumus savos Google un Facebook kontos. iPhone tālrunī iespēju ierobežot ar interesēm saistītu reklamēšanu var atrast: Iestatījumi >> Privātums >> Reklāmas.

Kā pasargāt tālruni pret noklausīšanos?

Lai aizsargātu tālruni pret noklausīšanos, galvenokārt ir jāievēro piesardzība. Uzmanies no saitēm, ko tu esi saņēmis īsziņās, e-pastos un sociālajos medijos. Padomā divreiz, pirms noklikšķini uz jebkuras saites. Tāpat nelejupielādē lietotnes ārpus Google Play vai Apple veikala. Izmanto viedtālrunī iebūvētos drošības līdzekļus, piemēram, paroles un blokādes, un regulāri skenē tālruni. Nedod nevienam paroles un sensitīvus datus, izslēdz Bluetooth, kad to nelieto, un neizmanto atvērtos bezvada interneta tīklus.

Mēs ceram, ka šie norādījumi palīdzēja tev atrisināt problēmu ar tālruni un labāk parūpēties par savu drošību.

Telefona vāciņi pārbaudiet

Eduards Brice
Eduards Brice

Jauno tehnoloģiju cienītājs, kurš gadiem aizraujas ar mobilajām ierīcēm. Dedzīgs gadžetu cienītājs un mobilo ierīču piederumu testētājs. Pēdējā laikā bijis elektronisko iekārtu recenzents un redaktors. Brīvajā laikā viņš nodarbojas ar rokdarbiem un spēlē uz konsoles. etuo blogā viņš cenšas risināt problēmas, ar kurām viedtālruņu lietotāji saskaras ikdienā.

Please select one of each of the ratings above.